"Успіх приходить до того, хто робить те, що найбільше любить"

АНГЛІЙСЬКА МОВА

English Verb Tenses


Презентації до уроків


       
Презентації із сайту http://www.eslprintables.com/



1 КЛАС

 Body Parts ESL Interactive Pirate Board Game 

(Інтерактивна гра "Частини тіла")

Натисни PLAY 

Make your own monster - Онлайн-гра "Зроби свого монстра"

натисни PLAY

Head Shoulders Knees and Toes

 

 Touch your eyes... 

Let's shake hands

Open Shut Them Song

 
 

З'єднай літери

 

Hello! What's your name? How are you? 

(Привіт! Як тебе звати? Як твої справи?)

English Alphabet (Алфавіт)

Читання англійських літер

Aa - Ii

Jj-Rr

Rr-Zz

Онлайн-гра на опрацювання алфавіту (натисни ТУТ)

Ще більше ігор можна знайти ТУТ

 

ABC Songs (Пісні про алфавіт) 

Англійський алфавіт тітоньки Сови. Літера Aa

Всі літери можна подивитись ТУТ

 

The Letter Aa Song "Пісня літери Aa"

Пісні для всіх літер можна переглянути ТУТ

Colours "Кольори"


Новорічна фізкультхвилинка

Hello Song


Goodbye Song

 






На допомогу в навчанні

BASIC VERB FORMS
(ОСНОВНІ ФОРМИ ДІЄСЛОВА)


THE ACTIVE VOICE TENSE FORMS

(ЧАСОВІ ФОРМИ АКТИВНОГО СТАНУ)



😏THE USE TENSES IN ENGLISH THE ACTIVE VOICE

(ЧАСИ АКТИВНОГО СТАНУ)


😊THE PASSIVE VOICE TENSE FORMS

(ЧАСОВІ ФОРМИ ПАСИВНОГО СТАНУ)


😀DIRECT AND INDIRECT SPEECH

(ПРЯМА ТА НЕПРЯМА МОВА)





Listening Skills

Як це працює? 
Покрокова інструкція!

Крок 1 Спочатку оберіть свій рівень та клікніть на нього (активне посилання)


Крок 2 Оберіть текст для прослуховування (тематика надрукована синім кольором)

Крок 3 Вам відкриються подібні завдання
1) поміркуйте над питаннями в розділі "Pre-Listening Exercise"
2) опрацюйте ідіоми (стійкі звороти мови, що передають єдине поняття) в розділі "Idioms"
3) прослухайте аудіозапис, що міститься на звуковій доріжці в розділі "Listening Exercise"
4) виконайте тести , що запропоновані далі (після виконання всіх тестових питань Ви зможете переглянути правильні відповіді)
5) перевірте  рівень володіння лексикою, що зустрічалася в аудіозаписі, виконавши вправу в розділі "Vocabulary Practice"




СЕКРЕТИ ЕФЕКТИВНОГО ОВОЛОДІННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ

Загальновідомо, що на сьогоднішній день знання англійської мови є вкрай важливим. Тому багато людей в усьому світі наполегливо нею оволодівають. Вони напружуються, витрачають багато часу, але далеко не завжди витрачені сили і час дають гарні результати. Тому хочу поділитися з Вами своїми поглядами на цю проблему та дати деякі поради, які  допоможуть Вам  освоїти її легко.

Перш за все, це - спонукальна мотивація!  Все інше - вторинне та третинне. Буде мотивація, знайдуться і сили, і час, і, що не менш важливо, знайдеться спосіб виконати всі ті умови, про які я Вам розповім далі.

Не ставте собі питання чому я вивчаю англійську. Дійсно, чому?

Тому, що інакше в школі буде чергова двійка?

Тому що змушують батьки?

Тому, що це престижно - ходити на курси англійської мови?

Таких чому можна згадати багато, але робити цього не слід. Краще задайте собі запитання:   "Навіщо я вивчаю англійську мову?"

Хочу за кордоном відчувати себе з мовою комфортно.

Хочу отримати престижну  освіту в англомовній країні.

Хочу читати книги в оригіналі.

Хочу, нарешті, допомагати з англійської мови своїм дітям.

Хочу мати можливість спілкуватися з усім світом.

Якщо Ви визначилися з метою, то будете прагнути до результату та вивчати мову, насолоджуючись процесом.

По-друге – дуже важлива регулярність занять. Займатися англійською мовою слід регулярно. Не завжди можна знайти багато часу для занять, але 15-30 хвилин завжди можна знайти.

Запам’ятайте: англійською мовою необхідно займатися щодня. Ніколи не відкладайте цю справу на завтра. Знайдіть 15 хвилин, щоб послухати фонограму чи прочитати вголос текст.

По-третє, важлива також інтенсивність занять. Вчені вважають, що для дійсно ефективних занять необхідно займатися не менше 10 годин на тиждень. І, при цьому, як сказано в попередньому пункті - регулярно.

Важливо постійно працювати над своїм словниковим запасом.  Вчити слова у відриві від контексту - даремне заняття. Слід більше читати тексти англійською мовою, виписувати незнайомі слова в окремий зошит, а потім складати з цими словами власні речення - стверджувальні, запитальні та негативні. Те ж саме робити з виконаними граматичними вправами. На кожну вивчену граматичну конструкцію скласти кілька своїх речень. Ці речення мають бути з вашого реального життя. Прочитайте їх голосно кілька разів. І обов'язково запишіть всі в  зошит. За період вивчення мови, Ви самостійно складете для себе прекрасний розмовник, саме ВАШ розмовник з вашими реченнями.

Далі дуже важливе занурення. Оточіть себе мовою. Чим більше навколо Вас буде літератури, аудіо та відеоматеріалів англійською мовою, тим природніше буде проходити процес вивчення. Придбайте собі простенький аудіо плеєр, де звучатимуть фонограми тільки англійською мовою. Ви завжди можете скачати їх в Інтернеті.

У всіх аудіо плеєрах існує функція регулювання швидкості. Зробіть швидкість повільніше і слухайте кожен фрагмент по декілька разів. Спілкуйтеся в чатах з іноземцями, тільки майте на увазі, що іноземці, для яких англійська мова не є рідною, іноді роблять дуже грубі помилки.
Звертайте увагу на переклад. Намагайтеся систематично переводити назви оточуючих Вас предметів, дії людей, написи та інше.

Використовуйте метод зворотного перекладу – прочитайте англійський текст або англійську вправу, переведіть на українську мову, а потім, не підглядаючи, знову переведіть на англійську. Потім перевірте. Щоденні  зворотні переклади приведуть Вас до більш точних та граматично правильних перекладів і, в кінцевому рахунку, до більш грамотного викладу своїх думок англійською мовою.

Проявляйте наполегливість. Буває так, що не все виходить, хочеться кинути заняття. Цього робити не можна ні в якому разі. Міняйте викладача, міняйте методику, але ні в якому разі не зупиняйтесь. Вивчення іноземної мови схоже на їзду на велосипеді. Перестанете крутити педалі, швидкість сповільниться, потім зупинка, потім падіння. Перерви в заняттях іноземною мовою відкинуть Вас так далеко, що потім доведеться знову повертатися до вже вивченого, але забутого.

Мікрозаняття. Ці заняття жодною мірою не скасовують нормальних повноцінних занять, а є лише непоганим доповненням. Ви знаходитесь вдома, включіть фонограму і слухайте; Ви стоїте на автобусній зупинці, відкрийте книгу і прочитайте нехай п'ять рядків англійською мовою. Тобто, навчиться використовувати будь-який момент, щоб включитися в мову.

Не бійтеся робити помилки. Помилки, це абсолютно нормально в процесі будь-якого навчання. Англійці кажуть: ‘It’s “O’K” to make amistake, it’s how we learn!’

Коли Ви робите граматичні вправи чи переклади, Ви повинні намагатися все робити без помилок. I якщо помилка сталася, необхідно її виправити, а найчастіше все переробити заново. Це необхідно тому, що помилки, також, як і безпомилковий текст закріплюються в нашій пам'яті, тому, що як стверджують психологи, дуже добре запам'ятовується остання фраза. Саме тому остання фраза не повинна містити помилок.

Це що стосується процесу навчання. Що ж стосується спілкування, коли треба десь щось запитати, чи з кимось поговорити, не бійтеся робити помилки. Якщо Ви будете боятися сказати щось неправильно, Ви ніколи не заговорите англійською мовою.

Ось далеко не повний перелік тих «секретів», знаючи та користуючись якими, Ви зможете значно наблизити той час, коли вільно  заговорите англійською мовою.

Ще й ще раз раджу Вам зрозуміти, що успіх у вивченні англійської мови залежить тільки від Вашої власної енергії, бажання та наполегливості .       
Отже, завжди покладайтесь на себе. 

ЯК КРАЩЕ ЗАПАМ’ЯТОВУВАТИ ІНШОМОВНІ СЛОВА


Відомо, що англійські селяни в своєму спілкуванні обходяться 300 словами. Спеціалісти ж стверджують, що мінімальною кількістю слів, яка необхідна для спілкування іноземною мовою, має бути не менше 1500 слів. Для більш глибокого спілкування потрібно не менше 5000 слів. На середньому рівні володіння мовою людина активно використовує приблизно 8-10 тис. слів. Відмінні знання мови потребують ще більших зусиль, так як потрібно засвоїти приблизно 50 тис. слів. Неважко підрахувати, що для того, щоб оволодіти мовою (тобто мати словниковий запас 15000 слів) за рік треба вивчати 40 нових слів щодня.

  Які ж методи запам’ятовування іншомовних слів існують? І які з них дозволять вам запам’ятовувати іншомовні слова ефективно, зменшуючи одноманітність повторення і навіть можуть перетворити їх запам’ятовування в цікаву та захоплюючу справу?


  Перш за все, це метод фонетичних (звукових)  асоціацій, який стає все більш та більш популярним у всьому світі. Суть метода полягає у підборі співзвучних слів з рідної або іншої мови до іншомовного слова, яке ви хочете запам’ятати. Наприклад, співзвучним словом до англійського слова ‘abroad’(за кордоном) буде російське слово ‘брод’ (брід – мілке місце річки чи озера, зручне для переходу), а для слова ‘look’ (дивитися) – російське слово  ‘лук’ (цибуля). Таким способом можна запам’ятовувати слова будь-якої мови та складності. Звичайно, не до всіх слів можна підібрати відповідне ідеальне співзвуччя. Але, якщо ви оволодієте цим методом, то зможете запам’ятовувати до 100 іншомовних слів на день без втомлюючого зубріння.

 Метод фонетичних асоціацій діє ще більш ефективно у поєднанні з методом послідовних асоціацій. Під послідовними асоціаціями мається на увазі складання сюжета (зв’язки) для перекладу та співзвуччя.

   Наприклад, після того як ми підібрали співзвуччя до слів ‘abroad’ (за кордоном) та  ‘look’ (дивитися), ми сладаємо наступні сюжети: ‘abroad’ – е, брод веде за кардон; ‘look’ – дивлюся як ріжуть ‘лук’ (цибулю).

   Саме під час використання цього методу звучання слова та його перекладу поєднується в єдине ціле, і тоді пригадування одного викликає за собою пригадування іншого.

 Для кращого розуміння наведу ще декілька прикладів фонетичних та послідовних асоціацій, запозичених із книги Матюгіна І.Ю. та Слоненко Т.Б. «Секрети запам’ятовування английських слів».

Bull - бик. До цього англійського слова співзвучних слів може бути декілька: булка, булижники, бультер'єр, бульвар та ін. Краще використовувати те слово, яке першим прийшло в голову, враховуючи, звичайно, що при цьому воно повинно бути яскравим. Сюжетів, відповідно, може бути ще більше, і вибір сюжету я залишаю на ваш розсуд.

Conceal – приховувати. "Консул приховував свої думки".

Muzzle - морда. "Вимазали всю морду".

Lip - губа. "Липка губа".

Desert - пустеля. "Дезертир втік у пустелю". В якості асоціативного напрошується також слово "десерт", його, звичайно, теж можна використовувати, якщо запам'ятати, що англійською слово "desert" вимовляється зі звуком "З", а не "С", тому в якості звукової асоціації все ж краще використовувати "дезертира", щоб не помилитися у вимові. Наголос в цьому і багатьох інших словах слід запам'ятовувати окремо, тому що не завжди вдається підбирати таке співзвучне слово, в якому і наголос падає на потрібний склад.

Hill - пагорб. "Кволий насилу підіймається на пагорб".

Smash - розбиваємо (вщент). "Розбився вщент, а йому все смішно"./"Розбив все вщент і тепер йому стало смішно".

Pigeon - голуб. "Голуб пив ДЖИН".

   Далі пропоную вам ще декілька методів, використання яких покращує запам’ятовування іншомовних слів. Це методи  оживленнявходженняавтобіографічних асоціаційсупутніх відчуттів.

   Метод оживлення дозволяє представляти сюжет в зорових образах. Повертаючись до наших прикладів із словами ‘abroad’ та ‘look’, необхідно представити брід, який веде за кордон та те, як ви дивитесь на цибулю, яку ріжуть. Чим яскравіші ваші уявлення, тим кращим буде запам’ятовування.

   Метод входження полягає у тому, що вам самому потрібно стати учасником подій, потрапити в середину тієї картинки, яку ви уявили. Уявити себе учасником подій буде складніше, ніж просто оживити сюжет, але й ефект буде набагато вищим. Психологами помічено, що найкраще запам’ятовується особистий досвід. Тому, раджу вам не жаліти часу, та оволодіти цим методом. Він допоможе вам боротися з неуважністю та концентрувати свою увагу.

    Метод супутніх відчуттів  дозволяє підсилити ваші уявлення.Супутні відчуття – це  спільна робота декількох аналізаторів, тобто можливість одночасно побачити, почути, відчути запах та доторкнутись до того, що ви собі уявляєте. Якщо спробувати підключити всі ваші відчуття до запам’ятовування придуманого сюжету,  то ефект може перевершити всі очікування. Психологи стверджують, що запорука гарної пам'яті лежить у спільній роботі всіх органів чуття.

   Іноді після підбору співзвуч зручніше користуватися методом автобіографічних асоціацій. Тут, на відміну від сюжетів, народжених вашою фантазією, треба використовувати спогади реально пережитих подій. Наприклад, коли ви вже підібрали асоціацію до слова ‘puddle’- калюжа, бруд – не треба придумувати новий сюжет, а краще пригадати реальну ситуацію, коли ви впали в калюжу, або були свідком такого падіння. Тому, перш ніж придумувати новий сюжет, подумайте, можливо ці слова вже поєднанні у вашій пам’яті, і вам тільки слід оживити свої спогади.

  Найбільш ефективним буде запам’ятовування слів саме при поєднанні зазначених вище методів. Тобто, ці методи спираються на вміння людини уявляти і фантазувати за допомогою зорових уявлень й відчуттів (тактильних, нюхових, смакових тощо).

    Більш детально з цими методами, які раніше були відомі лише вузькому колу фахівців, ви можете ознайомитися в роботах доктора педагогічних наук І.Ю. Матюгіна, який з групою дослідників вивчив накопичений людством досвід ефективного запам’ятовування та розробив 27 методів образного розвитку уваги та пам’яті.

  В Україні справу І.Ю. Матюгіна впроваджує Є.В. Антощук, керівник «Української Школи Ейдетики».

  





 Must/have to

Відмінності між have to та must:


Яке у вас ставлення до слова «повинен»? Нас в дитинстві так замучили словами «ти повинен» або «тобі не можна», що, я думаю, не у всіх позитивне. Навіть на різноманітних тренінгах виступаючим рекомендують уникати таких слів, як «треба», «повинен», щоб не викликати у слухачів негативних емоцій і відчуттів, що доведеться щось робити проти волі.

Але треба сказати, це слово може виражати різний зміст: мені необхідно, важливо, я настійно рекомендую, я відчуваю моральний обов’язок і так далі. Як ці значення передаються на англійській мові?

Давайте розберемо чим відрізняється модальне дієслово must від have to.

Спробуйте здогадатися чому різниця між ними за прикладами:

I have to work. — Я повинна, мені доводиться працювати.

The air is polluted in Beijing. I must wear a mask. — Забруднене повітря в Пекіні. Я повинна носити маску.

Чому ж ці дієслова відрізняються між собою?

Основна відмінність полягає в тому, що модальне дієслово must носить особистісний характер (внутрішнє повинність, обов’язок). Простіше кажучи, переклад слова “must” звучить як “повинен, зобов’язаний”.

Have to в англійській мові частіше позначає повинність, обумовлене зовнішніми причинами, використовується в ситуаціях, коли хтось встановив ці умови для нас.

Тим не менш, ця різниця не настільки істотна в стверджувальних реченнях. Чого не можна сказати про заперечення:


I don’t have to buy souvenirs. — Ми не зобов’язані (нам не обов’язково) купувати сувеніри.


We mustn’t park here. — Нам не можна паркуватися тут.


Тобто модальне дієслово have to при запереченні в англійській мові означає просто відсутність необхідності (я не зобов’язана, мені не обов’язково щось робити, мене ніхто не примушує), в той час як заперечення з дієсловом must позначає заборону (не можна, заборонено щось робити).





Used to - один із модальних дієслів в англійській мові (або напів-модальних, кому як більше подобається), використовується лише у формі минулого часу. Формула його утворення наступна:

Іменник + used to + Дієслово

Приклад:

used to go to the beach every day. – Я ходив на пляж кожного дня.



Вираз Used to краще не використовувати у заперечних та питальних реченнях, для цього краще використовувати Past Simple. Проте якщо така необхідність виникла, то нижче наведені правила утворення заперечних речень та питальних речень.

Для утворення запереченого речення з використанням звороту used to можна користуватися двома способами. Будьте уважними: оскільки використовується допоміжне слово did, дієслово used використовується у формі теперішнього часу use.Перший:

Іменник + didn’t use to + дієслово

We did not use to think of telephone as a common thing when I was a child. – Коли я був дитиною, ми не думали, що телефон буде настільки поширеною річчю.

Другий:

Іменник + used not to + дієслово

We used not to worry so much about money. – Ми так не хвилювалися про гроші.

Для утворення питального речення у used to потрібно допоміжне дієслово do в минулому часі поставити на початок речення (а як і у випадку з питальними реченням, при використанні допоміжного дієслова did форма used to змінюється на use to):

Did + іменник + use to

Did they use to visit you often? – Чи часто вони тебе відвідували?

Або:

Used + іменник + to

Used he to play the guitar? – Чи грав він на гітарі?

Випадки вживання used to

Настав час більш детально розглянути випадки використання виразу used to.

Звичка в минулому


Used to виражає дію, що постійно повторювалася в минулому і набула характеру звички, проте на даний момент вона вже не діє або не є актуальною. Приклади:

Jerry used to study English. – Джері вчив англійську.

Sam and Mary used to go to Mexico in the summer. – Сем та Мері їздили до Мексики влітку.

used to start work at 9 o’clock. – Я розпочинав роботу о 9 годині.

Явища в минулому або узагальнення


Used to також може використовуватися для передачі явищ та подій, що були актуальними для минулого (відбувалися в минулому), але вже не відбуваються зараз. Приклади:

used to live in Paris. – Я жив у Парижі.

Sarah used to be fat, but now she is thin. – Сара була товстою, проте зараз вона худа.

George used to be the best student in class, but now Lena is the best. – Джордж був найкращим учнем у класі, але зараз найкращою є Ліна.

Події в минулому, що повторювалися, можна також висловити за допомогою модального дієслова would. Але воно використовується лише у випадках, коли дієслово позначає якусь дію та не є статичним (тобто, з дієсловами to hate, to think та ін. його використовувати не можна).

Enjoy Teaching

Немає коментарів:

Дописати коментар